Tubriken skrev:
hehe.. ja. ska sätta mig ner å skriva en lång sammanfattning.
Vi kom ditt runt halv 11 tiden och de var första gången ja huvudtaget satte foten där inne.
Redan då kände ja mig spyfärdig å frossig.
Sen gick vi inåt mot ett av rummen. DE var rätt creepy när ja kolla in i ett av dom.
Kändes som en av luckorna skulle åka igen. Men de hände aldrig.
*antagligen för att de visste att de kan inte skräma mig så lätt*
Men sen gick vi vidare in i ett rum. Då är de ett rum de har kört anden i glaset. Där står de även en spegel som ja kände rysningar ifrån.
Men ja gick in där och de vart precis som man går in i en vägg. Ja kunde inte gå in längre.
Där emellan så fanns de ytterligare ett rum som jag vart intresserad av. DE var en tant ja plocka upp där inne. runt en 40 års åldern som verkade lite konstig. Nog för att de är mentalsjukhus.
Sen tände vi ett ljus i första rummet man kommer in i själva kåken.
Då börja de hända massor. Konstigt nog så trodde inte en av dom på mig. Men ja fick rätt mycket svar från dom.
Sen gick vi mot källarn. Då var de precis som "stopp här ska du inte vara å gå".. de var en vägg igen. Jag kände precis som att nån stog å slog huvudet i väggen, samt att de rann blod på min panna.
Var helt stel av frossa där cellerna låg. Jag kunde inte röra mig ett dugg.
Så vi stog där å fråga dom lite. fick till svar en liten del av de man vile. Sen så stog en gubbe bara 1 meter framför mig. antagligen han som hade dunka huvudet i väggen.
Men ja besluta för att prova gå upp på nån av trapporna. de gick inte alls.
PÅ hela kvällen ja var där så gick ja aldrig upp på övervåningarna. De gick bara inte.
Mentalt blockerad i de huset.
obs. jag var ditt igår och de var ännu värre då. Då kände ja en liten flicka gråta. medans dom andra gick in så satt ja i bilen å kände mig sorgsen och rädd. Antagligen bilden som nån tog här på forumet på flickan. DE är nog henne ja kände av. DE var äckligt. jag provade kliva ur bilen iallafall. De gick inte. Jag kände mig säkrare i bilen än ute.
De är min erfarenhet av den kåken. rek. vet ni att ni är mottaglig för dessa grejer. så ska ni ta de lugnt på såna här ställen.
Mvh Tobbe