Tjena! såg en väldigt fin seat ibiza -94 på blocket, och vill köpa den, men den har gått 20 000 mil..
"20000Mil SERVO C-Lås El-Hissar Alu Fälgar V-Däck.
Bilen fungerar bra i motor och låda. Den är besiktad till december"
Jag tänker använda den 3 år och sen köpa en ny igen, men hur många mil kan man köra med en liten bensinbil i genomsnitt? en kompis till mig har en volvo som har gått 29 000 mil och den e ju fortfarande perfekt.. Men är det bara tur?
beror helt på hur de är servade och skötta finns bilar som går som nya vid 60 tusen mil finns andra som det nästan är skroten nästa för innan 20 tusen mil
går motorn och låda bra så håller de nog om du håller efter med service o så och kör som folk
Min bil slår snart om till 31 000 mil och den är friskare i motorn än vad min gamla var som endast hade gått 22 000 mil! Så allt beror på hur väl skött den är
Min volvo har snart gått 50k och jag kör som en dåre, iaf på isen vintertid
Gäller bara att serva den en gång om året så går den länge till
En expert är en person som gjort alla misstag som är möjliga att göra inom ett begränsat område! Du kan ta smålänningen ur Småland, men du kan aldrig ta Småland ur smålänningen!
Okej! Jag har köpte den! Fan va nice den är! Mycket kraft, känns bra, reagerar fort och ingenting känns sladdrig (som det gjorde i en colt jag provkörde nårra dagar innan)
Fan va glad jag är! Måste bara vänta tills den e påställd igen..