6841
Sök

Volkswagen Golf mk2 Gti 16v "BurgerGolfen" (1988)

Kjula 5/5
662 visningar
6 kommentarer
Bilden publicerades 6 maj 2013
för 13 år sedan
Var det inte du och jag som hade lite kappkörning på e20 i går? Från etuna
för 13 år sedan
Japp, min golf har gått 32000mil, motorn är original och bara servad, aldrig öppnad, har panelfilter och 2"simons ifrån kat. 3 ljuddämpare och en biltema universal kat. Men går ruggigt bra ändå. Obs! Det är en 1,8rp på 90hk +- lite till. Fin golf du har iaf. Har du köpt den "färdig" eller har du byggt den?. Såg att ni fortsatte mot sthlm, själv vek jag av i strängnäs då jag bor strax utanför enköping. Det är träff i helgen i enköping, vore kul om du kunde släpa med några till och komma?
för 13 år sedan
Det förklarar saken, själv är det en 16v ja har. Har köpt bilen som den är, men har såklart fixar litegrann. Jajemen bor i Nykvarn, får se hur det blir är lite annat i helgen oxå. Men vet du tid o plats?:)
för 13 år sedan
Japp, http://www.garaget.org/forum/viewtopic.php?id=278027 här står allt du behöver veta. Bra träff! Brukar även bli lite kvälls aktivitet senare också. Så jag brukar åka hem och byta bil :)
för 13 år sedan
Sälja fälgarna?
vaasas andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök