Mortensen skrev:
Frippe_L skrev:
M_icke_ skrev:
Sen är det ditt eget ansvar att se till att importören av dina prylar har betalat förbundet, annars riskerar du tävlingsförbud efter typ halva säsongen.. Oavsett om du själv har betalat licens och medlemskap.

Bara om importören har gått med på sponsoravtal och inte betalat fakturan när det gått tre månader sen den skulle betalats som fallet var med mds och carbonize ifjol och då fick man göra så som det blev, då betaldes till slut fakturorna.
Däremot får man inte heller i år ha dekaler på bilen med märken som inte sponsrar bilstereoförbundet, iaf inte på de större sk bilsporttävlingarna.
Jag ska inte ha nån spons så då borde de va va lugnt..
Då ser de ut som jag lägger en beställning på stegen ikväll kanske.. Va jag läst så ska där va bra me kräm idom..
Ja de funkar säkert som de ska, har inte kollat på de nya så noga men de gamla Ampire M2000 osv funkade bra iaf.
Svensk mästare i Street Stock 2012 med 148,8dB
Svensk Mästare i Street 100A 2011 med 150,0 dB
Svensk mästare i ESPL MASTER och Bassrace 139,9 2010
Team-leader för Team1