27 juni 2006
Trådstartare
Har jämfört med andra "bra" 3.5" högtalare, och kom fram till att denna spelar i lägre frekvens än de flesta 3.5'or, så lite mer kapacitet för bas än vanligt har den, men vet att det är inte den man skall ha som bashögtalare.
Tänkte komplettera med 2 st. 6.5" högtalare i dörrarna, och 2 st. 5.25"/6.5" i bakdörrarna, och sedan 2 st. 6x9'or i hatthyllan, och komplettera med 2 12" basar i skuffen, men det hör framtiden till.
"Många" brukar satsa på flera högtalare i dörrarna, men jag tycker det är viktigare att ha bra högtalare, än många högtalare. 3.5" högtalarna brukar inte vara de som det satsas på, och är trött på värdelös ljudkvalité som jag i nuläget har på mina 60 wattare.
Men frågan är om någon har erfarenhet av något av Bossaudio's produkter så är jag intresserad av att höra om det är bra grejer eller inte.