Har du inte tid så skickar du någon annan som har tid. Annars kan jag nästan garantera att du kommer kasta bort pengarna.
Det lovas mycket men dom brukar inte följa dom "regler" som satts upp. Finns mycket kryphål för dom. Så du kanske inte vill ha bilen, men dom har ett kryphål i kontraktet och får då pengarna ändå.
Eller så kanske han är ägare eller känner transportfirmans ägare? Då lär du bli blåst också. Kolla upp det RIKTIGT noga, ring runt i branchen (transportfirmor) och hör om dom sett/hört något skumt om den firman. Och om dom tycker det låter vettigt att göra sådär? Kan även höra med en del bilförsäljare.
Det brukar även gå att lösa med tiden? Jag menar, tar ju 2 - 3 dagar max fram och tillbaka till tyskland. Går ju även ta flyg dit så går det hur snabbt som helst. Bara ta det en helg eller nått sånt?
Senast redigerat av Renjägarn (19 augusti 2006)
Kommer väl nånting här snart!