24 december 2006
Trådstartare
Frigolit lät som ett bra alternativ i fall det funkar, kruxet med det är att det kan vara svårt att fästa eftersom limmet har svårt att färsta på frigolit
Spillvirke kan vara svårt att mäta volymen på men lätt att fästa,
Vanligt kuddvadd låter som om det är dämpningsmatrial snarare än förminskning av lådan.
sandsäckar... ett ord, TUNGT i fall man beöver typ 10l, inge skoj att flytta lådan sen samt att det är onödig extra vikt i bilen.
Tegelsten... samma sak, killar inte tanken på sten/sand pga vikten, emn iofs, tegel är ju härdad lera.
Hur skulle byggskum funka? det skulle ju bli knallhårt och det borde fästa rätt bra på mina spånskivor samt att man kan karva lite i dom om det skulle bli för mycket, hur låter den ide:en ?
Jo ang utrymmet, hur mäter jag det lättast (vatten och det fina trä:t skulle svälla, sand ?? Och jo... mäter man med elementen i eller borta?
Senast redigerat av Sherlia (25 december 2006)