19 juni 2007
Trådstartare
För ett tag sedan lackerade jag om sidan på min bil för att den blev repad.. Jag lämnade in den till en lokal lackeringsfirma och när jag skulle inspektera bilen när jobbet var klart så såg jag ett märke på vingen (som att de försökte ta loss vingen eller något) och en repa där.. Sa till honom och han sa "varför skulle jag repa din bil?" Då svarade jag oaktsamhet.
Jag bad han polera bort repan och jag kunde inte säga något annat om det andra märket.
Nu så lämnade jag in för att polera bort repan, får ett nytt märke på vingen.
Vad i helvete gör de med vingen egentligen? Ser ut som något vasst verktyg som har slagit till den. Jag orkar inte med att säga till dem igen och kör iväg..
Det är ett MRF märke på entrédörren så jag tänkte gör det någon nytta om jag ringer och anmäler till ARN eller kommer jag bara bli stående ord mot ord. Har inga bevis som bild på bilen före som visar att det inte är något märke där.
Senast redigerat av lanred (19 juni 2007)