2264
Sök

Audi S4 B7 V8 Avant "Imolagul" (2007)

0,96l/mil me V8:a å Quattro e rätt bra ändå tycker jag!?
2 442 visningar
10 kommentarer
Bilden publicerades 7 september 2012
för 11 år sedan
Är detta blandad körning då eller? :D
för 11 år sedan
Haha nä inte direkt! ;) Var på långtur genom Norge så landsvägskörning skulle man nog kunna kalla de för 80km/h verkar ena vara högsta tillåtna hastighet i vårt kära grannland! :P
för 11 år sedan
aha men ja,då är det ju "hyffsat" bra bränsleförbrukning ;D
för 11 år sedan
Nja inte direkt! ;) men jag har inte köpt den för att den ska dra lite soppa heller utan för glädjen man får mellan bensinmackarna! :P och alla kommentarer man får vid macken ioförsig! ;)
för 12 år sedan
Ha-Ha du det där måste vara precis efter du nollat mätaren. Hehe :) min ligger på 1,6 i normala fal. :P
för 12 år sedan
Nja inte dom senaste 30milena enligt trippmätaren! ;) Beror ju en hel del på hur man kör oxå! :P
för 13 år sedan
Ett ägg under gaspedalen eller ?
för 13 år sedan
Haha, kanske två till och med ;) nä men de va i Norge å dom har ju lite saftigare böter där har jag hört så de va lika bra å hålla rätt hastighet för en gångs skull ;)
för 13 år sedan
Kör man under 100km/h med min bil så kommer jag kanske ner i dom siffrorna. Men man köper ju inte en V8 för att köra snålt med hehe. Snygg bil du har!
för 13 år sedan
Ja de ska allt gå me din me, e ju likadana maskiner så ;) nä precis men som sakt så va de inte att köra snålt ja var ute efter utan att slippa böter i Norge ;) körde genom Sverige på 45:an på vägen hem å då gick den iaf inte under litern kan jag meddela :P Jag Tackar å bockar för kommentaren ;)
johnsson_89s andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök