Har lite funderingar på hur man bäst löser öppning utifrån av dörrar med igenlagda handtag?
Eftersom jag aldrig gjort det tidigare ser jag gärna att nån med erfarenhet av detta delar med sig av sin erfarenhet. Det sparar så mycket tid att inte behöva finna upp hjulet varje gång man provar på något nytt
finns kit att köpa mesmåkolvar o grejs som puttar upp dörren lite när du låser upp bilen os å har ja för mig...ingen egen erfarenhet av detta sj men jag har varti inne på spåret
Tack för era svar, vore kul att höra om nån har fler lösningar. Hittade ett solenoidkit hos Dalhems men tyckte det var lite saftigt att pröjsa drygt 3.000.- för det och bara till 2 dörrar.
En fjärrstyrd strömbrytare för 2 funktioner kostar 250 spänn....vilket blir ju lite billigare och kanske den enklaste lösningen.