30 april 2012
Trådstartare
Tjenare, jag är en ung "ligist" som skaffat sig sin första "tuktar" bil.
Som ni förhoppningsvis förstår så är det en Volvo 740.
Den går "som smort" och är i fantastiskt skick, det enda jag vill tillägga är då en "maffig/biffig" ljudanläggning.
Nu snackar vi inte enbart att jag ska ha kraft i de sköna Medusa låtarna, utan också maxa ungdommens moderna och lagliga drog.
- Då talar vi alltså om bas, kärnan och livet till musikernas karaktärer-
*Nu ber jag att ni med kunskap runt ljudanläggning ger mig tips, länkar, priser, märken och modeller, batteri och info om kopplingar inom elkopplingar till ljudsystemet*
-KORTFATTAT-
*Vill få tag på bästa ljud, både rekommenderat och de som är dyrast(om ni förstår vad jag menar, 1 alternativ för bästa val efter pris, och alternativ 2 för det bästa som går att få tag i, oavsätt pris)
* Musik genre's som ljudanläggningen ska klara av: HARDSTYLE, DUBSTEP, RAVE, DISCO och även små andra grupper fyllda med bas.
*Vill gärna ha användbar info om kopplingar och eventuella modifieringar för att förbättra ljudet.
*Guider, feedbacks och liknande är tacksamt.
-Ha'ne Gött
/ Taggad ungkarl ;)