ska ni få ord i tidningarna vid demostrationer, gör som rödingarna, skapa upplopp, slå snutar på käften, ja allt.. kan tipsa om en hel del, har varit med i sten kastning en del i min ungdom.. inte för det lätt till något, men fan va mycket tidningar skriver om sånt!
tycker ni ska blocka motorvägar och bensin mackar, visst kanske det tar lite på bensin mackarnas inkomst, men vafan 1 dag eller 2 kan dom säkert klara sig lite, och någon sa ju att dom tjänade typ inte ett piss ändå på bensinen... plus så lär dom bli rätt jävla piss.... svart tanka vafan vad som helst, skit i betala, töm alla stationer på bensin så ingen jävel kan tanka och sen blockar ni för tankbilarna, sånt som får politikerna att öppna ögonen, inte att stå och puttra på tomgång vid en påfart till bensin stationerna.
för övrigt kan jag ju berätta att det är svin dyrt med bensin i hela europa och usa. men en sak som är skumt, är ju att det bolag i usa som inporterar bensin och sånt till usa, gick med rekord vinst förra året, och dom skyller på att världsmarknads priset är anledning till priset.. nej det är för folk är så jävla bekväma!
mot staten och asen!