FilipSten skrev:
Jag köpte nyligen en Pioneer 2200UB, för att den enligt deras hemsida skulle funka med iPod. Fast nu när jag ansluter min iPod så kan jag inte kontrollera steron från iPoden som deras hemsida förklarat. Fast så upptäckte jag nu att det står att man ska ha deras "special" sladd CD-IU50. Är det bara en vanlig iPod till USB eller är det en som är gjord just för stereon så att man måste ha den för att det ska funka?
Tack på förhand!
Modellen DEH-220UB stödjer INTE styrning av Ipod och Iphone. Du måste minst upp i modell DEH-3200 för att kunna styra iPod via USB kabel CD-IU50. Att den fungerar med iPod och spela upp musik stämmer men inte att den kan styra funktioner i iPod.
Du behöver CD-IU50 kabeln för att funktionen ska finnas.
Senast redigerat av dbjanoz (1 augusti 2010)
Jag hoppas att vägverket förstår vikten av att hålla avstånd till framförvarande är minst lika viktigt som att hålla hastigheten i trafiken. När ska de börja den kampajen?