14 december 2011
Trådstartare
hejsan, Min nyckel slutade fungera en dag, och då sattes larmet igång när jag öppnade bilen med nyckeln,
gjorde som det stod i boken, "öppna dörren kliv in, larmet tjuter i 30 sek, stoppa nyckeln i tändningsläge 1 (ca 15 min). gjorde detta och larmet inklusive starspärren stängdes av så nu kan jag använda bilen och låsa med nyckel osv..
men nu när jag försöker initiera nyckeln åter igen så inget resultat.. funderar på om jag har avaktiverat larmet när jag gjorde så (Då jag satt i bilen med nyckeln i tändningsläge 1), och i så fall hur startar man det igen?..
kan lägga till att första gången innan detta hände så initierade jag nyckeln utan problem.. sedan råkade jag trycka så att nyckeln avregistrerade min bil typ..
VÄLDIGT TACKSAM FÖR SVAR !
Mvh
Marcus Grönberg.
Impala '63 black Dog