4390
Sök

"Chip" till X-box? Köpa var?

Arbetsnarkoman...
1 098 Inlägg
23 april 2008
Trådstartare
#1
Som rubriken lyder.. Nån som vet var man kan köpa ett chip till X-box så att man kan spela brända spel? De ska la finnas till dom så att det funkar att ladda ner på nätet å sen bränna ut å trycka de rätt i X-lödda?
Nån som kan hjälpa mej?

Så länge det retar dej är ja nöjd ;)

DFFL
9 020 Inlägg
23 april 2008
#2
Finns ju konsolbutiker i alla storstäder som chippar.
Tvivlar visserligen på att Dals-Ed ens finns på Sverige-kartan.

Men testa Console.se, tror att de har så man kan beställa hem.

To thine own self be true, and it must follow, as the night the day, thou canst not then be false to any man.
/William Shakespeare, Hamlet.
A wise man once told me that death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Russel Crowe, Gladiator.

Arbetsnarkoman...
1 098 Inlägg
23 april 2008
Trådstartare
#3
De ä allt värre än dals-ed där ja bor du.. Finns inte ens med på garaget.. Men vet du om eb games ordnar sånt och isåfall vilka pengar snackar vi om?

Så länge det retar dej är ja nöjd ;)

8 156 Inlägg
23 april 2008
#4
Aja baja. Inte tänker du väl använda dig av brända spel?
Tyvärr måste jag låsa tråden pga regelbrott.

§7 Piratkopiering och pornografi
Du får inte sprida länkar med anknytning till piratkopierat material eller som har länkar till sådana sidor. Länkar till sidor som behandlar hur man piratkopierar program/film/musik eller bryter mot upphovsrättlagar är också otillåtna. Du får heller inte sprida eller länka till bilder och/eller texter av pornografisk natur. All antydan på innehav av piratkopierat material är förbjudet.

Här har du en bra länk (det är ju inte olagligt att chippa sitt xbox)
http://www.chipper.se/pages-main/catego … ering.html

| Moderator
| Medio tutissimus ibis.
| I mitten skall du gå säkrast. (Ovidius)


Sök