Kära brödrar & systrar som älskar våra bilar fastän de är gamla och försöker att eftersträva just den där hårda looken..
Jag undrar om det skulle finnas intresse till en träff helt enkelt.
Var finns ni själsfränder?
På de träffar jag varit på (få men dock) och de jag fått se på nätet så ser det ut som att det endast är ett fåtal som representerar denna hårda klass... annars är man väl inte inbjuden..
Visst, vi är inte ute efter att vinna priser utan såklart för att visa alla hur rå en bil kan se ut.
Men skulle det inte vara trevligt att träffas och plocka fram våra knogjärn, släppa loss hundarna och stå och blänga ilskt åt varandra? Alternativt titta på varandras bilar och kramas?
Och nej, vilka "skitbilar" som helst är såklart inte av intresse..
Det är endast seriöst tillruffsade bilar det gäller.. (det mest extrama fallet i dagsläget är väl allas våran dubrolles hillbillygolf)
Och ni som inte vet vad hoodrides är, ack vad ni gått miste om saker

Bara för att ni inte gått igenom besiktningen betyder inte att ni automatiskt är tuffa!
Låter det som något som skulle försöka anordnas?
Södra sverige är att föredra. Dvs till en början om det nu skulle slå stort...