På med den snart! :) 242:or ser riktigt bra ut med grp a-vinge. Hoppas du hittat någon lösning på förstärkning av bakluckans undersida, utan att det väger för mycket... Lycka till med fortsättningen, ska bli grymt spännande att se den köras! :)
jaa jag har tänkt på det... Måste nog förstärka bakluckan om denna ska kunna skruvas på! Men ska försöka lösa det då jag tycker bilen ser schystare ut med en vinge
Det hoppas jag! Måste nog dock förstärka kolfiberluckan då det är väldigt tunt med matrial just där vingen ska sitta men men bara o lösa problemet! Ska väll upp imorn o försöka hänga dit bakluckan ialla fall.
kommer bli bra på.. jobbar på men motgångar hela tiden grrr men bara o skruva på.. bara lådan kvar o kardan sen så!! hoppas verkligen den går om 2veckor.. Är ju borta i veckorna o jobbar så va fan blir ju bara helgen jag har o skruva på men men får väll lägga fredag kväll också i garaget!!
Tänkte faktiskt köpa en glasfiberhuv därifrån, så det är klart att jag kan nämna dig ;) Vad jag har hört så är passformen därifrån riktigt bra :) Hur mycket gick frakten på då?
Schyst!! jaa det verkar så! kan dock erkänna att jag har varken provat huven el bakluckan än men det ser bra ut! Har haft fullt upp med annat! Nja vi hade 3st huvar i så blev en stor pall men frakten går nog på runt 1000kr men han vet nog ,mer exakt om du frågar!
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera