Ofyfan va skönt stuk!, jag fattar inte hur du får dina bilar o glänsa så mycket, sku då inte sitta helt fel på min heller med likadan vaxning / polering, eller vad du nu gör på dom? :D
ja hördu jag kör me sonax bilvårdsprodukter, du vet dom där röda plåtburkarna som finns hos mecko för hundringen typ =) de hänger mest bara på att ge det tid å inte tro att det görs på en timma eller två, är man noga så får man resultat också, de kan ju jämföras me å lacka om en bil, fuskar du me underarbetet så syns ju det också :)
Japp det är ju sant, vart lite så på sellen (blev ett par ställen som inte blev helt jämna som lackeraren sku fixxa till men av någon orsak så glömdes det bort, sku behöva göra om grundjobbet och lacka om om man vill ha den i utställningsskick, dock så ser det ju bra ut om man inte vet exakt vilka ställen som är lite sämre =), får väll se om man sku orka börja hålla på å polera till sommaren så de sku bli lite extra glans, ska väll eventuellt fara och föra in den på lackering så han fixxar till ställena som vart lite ojämna (lätt o fixxa när lacken fortfarande är ny blir inga kulörskillnader), jobbigt sen om man börjar fixxa allt när den blivit något solblekt
jajamän, tråkigt att det inte blev riktigt kalas på en gång, men är det något gemene man ser då där det inte är riktigt okej, såvida man inte tittar noga? :) ja man bör ju fixa det på en gång medans de e fräsht, då borde de ju va hyfast lätt å få samma nyans å så om man jett lacka om nån del å så :)
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera