2929
Sök

Volvo 480es (480) (1987)

Framifrån. Originalskylten från 1987 börjar bli lite anfrätt. Jag har ingen lust att byta.
2 350 visningar
9 kommentarer
Bilden publicerades 12 oktober 2008
för 13 år sedan
Hmm... som SAAB-entusiast har jag ett Volvo original lackstift (ähum, ja...) liggande som jag bättrat regskyltarna på mina bilar med, okej för att det inte går att få perfekt men det ser i vilket fall roligare ut än sådär. Din bil är så fantastiskt fin så det är synd att ha en småsolkig stötfångare men att byta ut den vore helgerån. :)
för 13 år sedan
Tack, jag har funderat på att byta ut hela reflexfilmen men än så länge äcker det nog med lite lackstift. Funderar på att ta fram bilen nästa sommar och uppdatera fotograferingen:)
för 13 år sedan
Ja, just det, det kan man ju också göra. Gör som du vill, lackstiftet var bara ett tips. Fusktips eller vad man skall kalla det... ;) Blir nog bra det! :)
för 13 år sedan
Absolut :)
för 13 år sedan
Härligt att läsa infon och se bilderna på din galet fina 480! 480 e faschinerande modell, speciellt detaljerna som grillens placering etc.
för 13 år sedan
Tack, visst sitter grillen lite märkligt, hårdplasten spricker gärna sönder vid minsta beröring :)
för 16 år sedan
Satan va fin !! Gäller alla din bilar =)
för 17 år sedan
Konstigt av Volvo att sätta grillen under stötfångaren :)
för 17 år sedan
Vilken goding! Extra kul att du har haft den i din vård i alla år. En riktig klassiker som snart kommer att vara RIKTIGT tunnsådd på svenska vägar. Klart du inte skall byta skylt - en sen 80-talare skall ha den typen. Basta.
falcketts andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök