3666
Sök

Volvo 740 Turbo (1990)

Bilderna är från bilhandlaren som sålde bilen, mera kommer så småningom.
H3dlund Med lem
967 visningar
19 kommentarer
Bilden publicerades 9 juli 2014
för 10 år sedan
En 740 som undgått stylingdöden ! Kul att se! Men ska det vara lackat fram under stöten original??
för 10 år sedan
Ungefär det jag trodde.. Men den är fin hur som helst =)
för 10 år sedan
Den är lite mera rätt nu iaf med orange blinkers och nya strålkastare fram som inte är svarta inuti, inga bilder på det dock. Kul med gubboriginal. :D
för 9 år sedan
Ok. ja visst är det?! man har ju nästan glömt hur original ser ut i.o.m att så många följer samma stylingtrender..
för 10 år sedan
Utsökt skick
för 10 år sedan
Tackar! Den behöver lite ompyssling, förhoppningsvis ska bodykitet på till våren! Fronten jag köpte av er åker in på förvaring i reserv. :)
för 10 år sedan
Det är alltid trevligt att ha delar i reserv.
för 10 år sedan
Grymt fin 740! 5p o favvo :) Kolla gärna in mina bilar och kommentera rösta :)
för 10 år sedan
Tackar! Kul att den uppskattas. :)
för 10 år sedan
köpte du denna i tranås? :)
för 10 år sedan
Ah sedär ja, enda jag vet om den som hänt innan är att fått sig en krock fram. Känns som den är i riktigt bra skick, tanken är att den ska smårenoveras lite till bättre skick och lite mer original. Känns som den varit bra omhändertagen iaf? Överlag är den i riktigt bra skick, men kan ju alltid bli bättre.
för 10 år sedan
Jajemen var tillomed med när den incidenten hände haha. På e4an. Jag var nära på att köpa den när den var krockad av han sonen till bilfirman men sen köpte jag 940in istället, men den där är i riktigt gott skick. :)
för 10 år sedan
Aha, hur illa krockad blev den? Huv & båda framskärmarna är ganska illa lackade så antar det blev bytt. Även bakluckan har nog blivit omlackad samtidigt. Misstänker det var vänster sida den blev krockad? Lite fult lagat i batteryhyllan där som syns. Tänkte försöka fixa till det bättre själv i framtiden. :)
för 11 år sedan
nämen! 5p
för 11 år sedan
Tackar, den här ska bli standard dock. Finns för få såna här kvar. :)
för 11 år sedan
Ser riktigt fin ut röst lagd :)
H3dlunds andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök