Sant! Har inte ens haft mjlighet o testa min fullt ut alls... S jag vet inte... Men tror att de kommer rck lite iallafall! Inte som din kanske men definitivt rolig :)
Tack fr svaret! Frra garen till min bil (kpte den ned rasas motor) sa att han laddade 1,9-2,0 bar med S40:in. Kanske drfr den rasade? Kr med intern WG och d kanske man inte laddar s mycket mer n 1,5 bar.
Jora, dom flesta jag snackat med som har liknande spec som jag laddar runt 2 bar. P stenldern nr dom byggde min bil frskte dom mappa den till 2 bar. Men av ngon anledning ville den inte ge mer effekt n vad den gav vid 1,5.. Jag har inte brytt mig om att ta reda p vad det r som stryper eller varfr den inte ville ge mer fr jag vrdestter driftskerheten. Jag har krt cirka 50 60-260km/h repor p flygbana och den har fortfarande inte rasat..
Hej! Har kollat p dina filmer p youtube,mste sga att jag r imponerad av hur bra din bil gr.Riktigt jvla bra. Kul fr vrigt att du lgger ut filmer vinst som frlust,mnga undviker det. Tummen upp fr ett serist bygge. Mvh
Haha, tack s mkt! :D Ja men jag hller verkligen med dig. Klart man vill lgga upp alla klipp och inte bara dom man vinner. Tntar som gr s. ;D Fler klipp kommer i sommar btw..! ;)
Hehe,ser fram emot nya filmer :) Åkte i Martengs bil S40 autotech tror att han hade 450 hjul hk. 100-200 8 sec med 2 personer och fulltank blev det :) Vet inte om du knner honom,kille r frn V-s ?
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera