Hej alla. Jag var i förra veckan och tittade på olika sport avgassystem till Sierran. Började titta närmare på Simons sportavgas. Dom har ett som är lite större än 2,5" från katten och bakåt. Nu undrar jag om det är någon som vet om det mullrar mycket och hur gott det låter från en skala 1-10 kanske .
Då jag vill att det skall mullra en hel del, är det kanske bättre att satsa på ett system som går hela vägen eller skulle det räcka med ett system från katten bakåt?
Kompisen har bara en japs längst bak, orginal avgas med borttagen mittendämpare. Den brölar på duktigt, låter rätt ok, dock helt förjävligt inuti bilen Om du vill komma undan billigt alltså..
körde 3" efter katt på min sierra med en 3" simons dämpare lät gött , körde även med enbart katten och 3" lät gött emn för mkt kolla in min sida och kolla video klipp så hjar du 2 filmer där så hör du hur det låter kan ju ialf vara en liten vink om hur det kmr o låta