EmilHammarlund skrev:
Volvo1968 skrev:
sagt till många, och även till dig, hoppa du kan ta bilen ner till veteran-Volvoträffen i Göteborg i sommar(VROM), vore kul att se den om den är klar tills dess

Gör ett fult offtopic-inlägg som borde vara okej, lite dumt att starta en ny tråd. Någon åldergräns på bilarna för att delta på VROM?
Nej det är det inte vad jag vet, men man kanske inte behöver komma med sin exakt orginala volvo V70 och ställa ut ^^ Men om du syftar på 240in så är det inga problem, många som ställer ut dem med, kanske inte orginal, men en äldre bil i fint orginalskick borde ju inte vara nått problem!

Alla Volvo Amazoner blev inte Vallåkrabyggen på 80talet, denna fick nöja sig med ett ovanligt färgval och sönderkörning, för att sedan bli bortglömd i nästan 20 år - Kolla
HÄR hur bilen får nytt liv!
------------------
Varning, jag sparar nästan på allt, och ser möjlighet i 90% av alla bilvrak...