helt klart bmw cabben..om du vill ha det lite extra i sportighet, karaktär, design och speciellt känslan! det går aldrig jämföra en framhjulsdriven bil jämfört med en bakhjulsdriven bil! sen inte tala om motorerna i bmw.. världsklass!
saab är en riktigt jävla skitbil. har säkert vart senaste 20 åren. då det gått i förlust sen dess.. hur länge kan stackarna med sina felbyggda bilar klara sig? högst 5 år tippar jag. riktigt usel design! motorer som kräver en turbo för att komma över effekt på 100 hk. kolvar spricker. växellådor ramlar isär. då inte tala om skurna turbos.. spräckta intercoolers

men främst.. felhjulsdrift!!! hur kan folk ens få för sig att trimma en framhjulsdriven bil!? haha till vilken nytta ens.. trodde framhjulsdrivna bilar va optimalt för små city bilar att åka me jobbet till o handla på ica.
Senast redigerat av Aquilla (14 april 2010)
En generell BMW ägare: njuter mer av bilen än sambon eller frun, om den har någon vilket inte alltid är vanligt. Åker då gärna en omväg med bilen för att få chans att visa upp sig och gärna med dimljusen på. Mer intresserad av hur han blir uppfattad i sin bil än utanför, Tror det är en snabb sportbil han köpt fast det viktigaste är ändå att den andas premium och status bland arbetskamraterna.