Välkommna till NA's-Auditräff

Vi firar i år: Tioårsjubileum för glassträffen på smultronstället i söderköping. Återigen är det sommar (även om det kanske regnar) och återigen är det glassträff på gång! Nu för tionde året i rad.
Tiden går fort när man har roligt. Det känns helt otroligt att det är tio år sedan första gången NA-folket besökte Smultronstället för glassinmundigande. Nu är det dags igen! Söndagen den 11e juli träffas vi för att sparka däck, prata strunt och få paltkoma för att vi ätit för mycket glass.
Samlingsplatsen blir lite annorlunda i år, vi träffas på Bergaskolans skolgård, där vi ställt bilarna de senaste åren medans glassen intas. Där väntar vi cirka en halvtimme, innan vi promenerar mot Smultronstället. Ni får även vara beredda på att vi, om vädret är på vår sida, kommer att få köa en stund för att komma in på Smultronstället, då förbokning inte är möjlig.
Tid:
11e juli 2010 klockan 14.00
Plats:
Bergaskolans skolgård, Söderköping
Vägbeskrivning:
Vilken väg ni än kommer ifrån, E22 norr, E22 söder eller RV210, fortsätt tills ni ser en Statoilmack. Väl där, kör Ågatan in i Söderköping. Kör vidare tills gatan "tar slut" vid en grusparkering. Fortsätt över grusparkeringen och in på skolgården. Framme!

Lägger upp en länk till Na-sida,så ni kan läsa mera om det och ni kan anmäla er där eller här!
http://www.nordicaudi.com/arkivet/artik … _index.php Mvh Dennis45
