teddie1 skrev:
BoB__ skrev:
teddie1 skrev:
Uppdatering 3.0 (eller vad det nu blir)
Var in på körskolan idag och snackade lite med dem. Berättade vad jag hade blivit kuggad på (två hastighetsöverträdelser samt glömde döda vinkeln två gånger) en körskoleledare där, han ville se protokollet för han trodde inte någon skulle kugga en på bara det. Fick även veta att gubben jag kört upp med var gammal militär, jäkligt hård och noggrann. Lite föör hård till och med. Så nu vet jag inte riktigt, uppkörningsgubben har ju tydligen som jag tolkar protokollet kuggat samma "rondellmiss" under flera rubriker. Så kanske blir en överklagan inskickad till Trafikverket, men är lite osäker
Om inte annat, är jag SJUKT taggad på att försöka igen! Deprimerade Teddie är borta nu, nu ska jag ha lappen!
Du fick en sån idiotgubbe som jag då.
Han kuggade mig på att jag körde i fel körfält där det var ETT körfält och att jag körde för fort i rondellerna (20 km/h) Samt att han sa att jag körde för fort 1 gång. Jag hade koll på mätaarn hela tiden och ända gången jag körde för fort var i en nedförsbacke när jag motorbromsade, Kom upp i 52 km/h det va en 50 väg.
Känns så jävla surt att kugga för en massa skit.
Ahh känns så jäävla surt när man får åka med såna där surgubbar! Han hade väl antagligen inte fått sin frukost eller nåt. Men du och jag lär nog känna/känt likadant, fruktansvärt surt å bli kuggad för ..ja, skitgrejer

Precis, Och sen får man vänta 1 månad med tills nästa uppkörning. Så om man får samma gubbe och blir kuggad igen för påhittade saker kommer man ju få göra om uppskrivningen också då den bara håller i 2 månader.
Sen denna gubben jag hade har varit lika idiotisk hela sitt liv. För det var samma gubbe som kuggade min far för 30 år sen när han tog sitt Mc-kort. Så att han får vara kvar är ett jäva under.
"Har du inte hyfs nog att ljuga?"
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster."