panda666 skrev:
caromania skrev:
panda666 skrev:
fan också, blir bmw då;) stänga av antisladd och skrota efter att man har roligt. nä men skämt åsido man kan alltså inte leka så mycket med en lexus? går ej att stänga av antisladd? tror att jag såg en knapp bredvid ratten där det gick?
Jo du kan stänga av det ena men inte det andra, så det blir ju igengliken automatiskt så att du inte kan kontrollera det. Annars får du väl köra utan tanklock eller nåt så du framkallar lysande motorlampa, då stängs nämligen VSC av och bilen blir ett monster att köra i halkan.
heh finns alltså alltid ett sätt men känns lite jobbigt plus att motorlampan ska börja lysa.
kanske inte riktigt optimalt. får väl köpa en prius och rwd konvertera den.-
Sedan har jag ju ingen aning om hur det är på d nyare, t ex is300h. Den är lite slö i mitt tycke, men det kan vara så att man luras av att kraften kommer så jämnt och fint med cvt-lådan. Jag var egentligen ganska imponerad av is300h, större invändigt än jag trodde och fällbart säte. Lite enklare än min GS dock, lite mer som en vanlig bil typ Mercedes, BMW, Audi.
When the eagles are silent, the parrots begin to jabber.