Jobba får man göra vettni.! Tog studenten i sommras jag.. jävlar va skit jag köpt under tiden jag jobbat Beställt 42 tummare idag me heheh.. pengar går det åt ska ni veta
Till en början jobbar jag 07.00 - 16.00 alla dagar i veckan. Sedan jobbar jag över en del och kör mkt svartjobb. Det är så pengarna rullar in. Men å andra sidan har man ju inget liv knappt när man gör så, men man får se det så att man har bilarna istället. Och har råd att trimma/renovera/styla dom. Har ut vanlig svensson lön dvs drygt 12-13.000 i månaden. Sen kanske ungefär typ 5000kr extra på andra saker som extrajobb etc. Ändå lever jag himla snålt tillsammans med en kärring som man måste betala väskor och byxor å allt möjligt jävla skit till.
Har en polare som köper BILLIGA bilar uppåt i landet (bor i skåne), kör dom till polen där dom säljs vidare. Han får 10-30k per runda och han kan göra typ 5 på en bra månad. Om detta sen är "lagligt" kan man ju fråga sig
Hade jag inte haft skola 08-17 och prov och slutprov dagarna i ända hade jag nog letat upp ett extraknäck
Har läst en bunke trådar om folk i 18års åldern osv, som studerar, men ändå har råd att pilla en massa på sin bil eller köpa en dyr fin bil. Detta fick mig att fundera lite..
Jag har 1050kr i månaden och det är allt jag drar in. Av detta sparas ett par hundra och resten blir till bensin och festande
Tur att det inte är många månader kvar inan studenten och därmed söka ett jobb ;D
Hur har DU råd att göra det du gör med din bil?
orkade inte läsa igenom hela tråden kanske nån som sagt redan men ... och resten blir till bensin och festande Slopa sista delen där så kommer du se att det blir en väldans mycket pengar över. Sen som många förmodligen skrivit lite ströjobb här och var blir mycket pengar om man lyckas lägga undan dem.
Ibland, mest för att han tycker det är minst lika kul med V8 och jänkare som jag. Eller han ser det som sponsring. Inte för att nån av oss är rika direkt.
nää, men så e de inte, fast han har sagt att han skulle hjälpa till om de blev strul, men som de ser ut nu så tjänar ja pengar själv och går io skolan, e ju i skolan typ.. inte alls lr en lektion per dag. o sen har ja jobb vid sidan av, svart o vitt... plus att ja fick pengar som farmor sparat till mig o en del aktier o så.. så nu ska rosthögen hemma bli körklar o sen ny bil igen mohaha
This Bitch Bites
Saker porrfilmsproducenter vill få oss att tro;
Nr 16. Dubbel penetrering får kvinnor att le.
Nej fan bil har iaf inte jag råd med =/ Så jag tänker köpa en mc för 60k ist =P
Usama C4 whitehouse, Clinton runs for barrack and bin ladin behind bush, where Bill plays with maiden - Run to the hillary, saddamly Reinfeldt FRA the quida(basen) makes law and Al become a bloody gore.
Dirka dirka muhammed Djihad!