Jag hade definitivt kunnat tänka mig att köpa och fixa iordning den, om priset är rätt och den inte är för långt bort. Förutsatt att den inte är i allt för dåligt skick förstås.
Senast redigerat av Steff240 (för 23 timmar sedan)
gå ut på nätet försöka hitta en hedlig gammal 405 mi16 motor så klart motorswapa den och ha en asrolig bil. kan bli lite jobbigt på bes dock
en modern 2liters spis från en 407 på 170hk eller vad dom är på skulle fungera då kan man regga den med lite moddning bromsar behöver bytas och lite sånna saker ombyggt fordon. det är vad jag skulle göra.
men en sån bil var inte jätteovanlig när dom var nya var och varannan 205a var en Lacoste
en gti hade varit lite roligare och betydligt mer värdefull men idag finns det inte mängder av 205or rosten var rätt hård mot dom.. 405an klarade sig betydligt bättre av någon anledning.