När jag har startat bilen här dom senaste dagarna så har SRS lampan börjat att tändas i instrumentet på bilen ok i samband med att den lyser så fungkar ej fläkten i bilen inga lampor i kupen heller, men när man stänger av bilen ok startar den ingen så funkar allt ingen
SRS lampan betyder enligt hanboken airbagen.
Det känns inte så säkert att köra med bilen om det är nåt fell på airbagen med tanke på att tjejen anväder bilen varje dag ok är gravid i 16 veckan.
låter nästan som ett relä som spökar men de bästa e att bilen får felsökas med dator.. de brukar funka bäst... Grattis till den blivande farsan:)
idag började ett nytt skumt problem hade på 4an på fläkten när ja va ute o åkte ok helt plötsligt så går fläkten ner i varv ok upp i varv litte till o från ok ja tästade på fler läggen, nån som har nån ide om vad det kan vara, kan det vara olika fell eller kan allt hänga ihop tro.