2517
Sök

Tänkmätare + backljus + centrallås bak paj

28 mars
Trådstartare
#1
Hej hej! Långa historia kort så: efter att jag tänkte så försvann varningslampan för låg tank, mätaren gick till 0 samt att de har stått 0/? km kvar till tom tank ett tag oavsätt hur mkt bensin jag har. Backljus har också gått sönder, oklart när.

Centrallås gick sönder efter att sladden med kableskor (a traktor så måste rycka ur kontakten när jag inte ska in back) nuddade någon form av jord snarare jag då jag hörde ett konstigt ljud (nästan som ett bi lät de) och de luktade lite bränt efter)

Kan någon av dessa sammankopplade trot att jag tror backljus och centrallås gick sönder vid olika tillfällen men kan lika gärna varit samma kväll och att tankmäaren gick sönder när jag vred av tändningen men högst osäker!

V70N 2,4 sug (140hk) årsmodell 2003


Sök