Kul att se en "SaaBaru" här också! Min granne som jobbade på Saab tidigare hade en sån på test innan den såldes, tyckte redan då den var fräck och ovanlig! :) Vet du hur många det finns i Sverige?
Hej trevligt, har hört att rätt många körde runt i trollhättan området när de kom/strax innan men att de åkte tillbaka till usa. Jag vet inte riktigt. Jag vet att det fanns 5st reggade när jag kollade med transportstyrelsen och då vet jag ju att den först tillverkade står nere i Trollhättan. Så minst 6st men det går ryckten om att folk sett 9-2x i olika garage här och där men det finns inga bilder eller någe på det..
Min granne bor i Vänersborg och jobbade med all sannolikhet i Trollhättan på Saab där då. Den Saabarun han hade var röd, och den skulle enligt honom då aldrig komma till svenska marknaden eftersom den inte uppfyllde Sveriges miljökrav etc. Vilket jag tyckte var synd för den var riktigt fräck. :) Så förutom grannens då, så är nog din den enda jag "sett" i drift. :) Ta väl hand om den, det lär ju inte bli fler av dom!
Okej. Jag tror han hade fel då för det sitter 3st katalysatorer på den original och de har högre krav än i Sverige i en del delstater. Det ska jag göra!
Cool bil :) trodd först att det var någo skämt när det var blanding på Saab och Subaru, men hade tydligen fel. Vad ligger priset på en sådan här då (ungefär)??
Synd att tillverkningsvolymen blev så liten på en så sjukt fin bil! :) But that's what makes it special. Skönt stuk har du på den, 5 poäng! Riktigt fint jobb har du gjort. SAAB med boxer, det e grejer dé<3
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera