LOL, ja så kan det ju vara, men skulle nog säga att det är mer Opel i Holden än bitar från övriga GM bilar (Monaro baserad på Holden Commodore som byggdes på Opel Omega B platta). Sedan så fanns ju den Pontiac förstörda versionen av Monaro bara 3 årsmodeller och Holden/Vauxhall Monaro har ju funnits ett par år innan. Helt och hållet made in Australia (även den här). :P Och motorn är ju det enda mopedaktiga i bilen (märks att det är made in USA). ;D
Jo tack, nog är den fin på vägen. Men måste nog säga att den känns lite som en moped jämfört med Opel´n nästan 30 km/h skillnad i slutfart på 402m. Men den har ju iaf ganska mycket bättre komfort.
OK det ska nog gå att lösa :) Finns risk att det åker ut en annons på den snart. Eller en kompessorsats om den blir kvar i min ägo, alldeles för lite mos under huven som det är nu. :( Men det kanske beror på vad man jämför med?!
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera