2789
Sök

Volvo 850R "P-Design" (1997)

Då har även det blanka tryckröret kommit på plats
1 114 visningar
32 kommentarer
Bilden publicerades 3 augusti 2012
för 13 år sedan
Fan vilket brutalt fint motorrum.... vill du dela med dig av hur du gjorde när du lackade ventilkåpan? maskerade runt om och bara körde?
för 13 år sedan
ser grymt bra ut iallafall!
för 13 år sedan
min motor skulle behöva lite motorfärg den med... men det får bli till nästa säsong!
för 13 år sedan
Ja det gör mycket med lite färg och som jag gjort väldigt enkelt.
för 13 år sedan
Grymt snyggt peter, skulle kanske också göra ett ryck under huven på min ;)
för 13 år sedan
Tackar tackar ja varför inte det är kul att ha lite ordning även under huven...
för 13 år sedan
Får börja småpyssla lite när tid finnes ;)
för 13 år sedan
:) Ja tid måste oxå finnas...
för 13 år sedan
*Sexy* =)
för 13 år sedan
Thanks..
för 13 år sedan
;-)
för 13 år sedan
Mycket snyggt och prydligt Peter! Blankt stag blir pricken över i:et. Fast du kan polera upp värmeskyddsplåten också. Om du inte riktigt vet vad du skall göra sen. ;)
för 13 år sedan
Ja tack plåten är oxå en sak att se över den sitter så jäkla dumt när man är stel i nacken..
för 13 år sedan
Kan trösta dig med att den sitter lika jä-la dumt oavsett stel nacke eller inte. Den sitter ju lika illa till i min C70 och hur man än vänder och vrider på kroppen blir det avigt och dumt. :D
för 13 år sedan
Ja den sitter inte kul till....
för 13 år sedan
Riktigt stiligt Peter! fan vilken puts du har på grejerna! :)
för 13 år sedan
Tackar tackar jag försöker hålla rent så gott det går..
för 13 år sedan
Asså fan va detta blev snyggt blev verkligen inspererad Peter då jag inte trodde detta skulle gå hem först men med lite färg så blev det kanon bra ju :P men du ska inte ha V70 motor kåpa oxså? Jag tänkte köra med det sen på min T-5R ska jag nog lacka insuget om jag inte kroma det oxså för det gäller ju att ha tålamod som sagt :P
för 13 år sedan
Tackar tackar ang v70 kåporna blir det det inte dem. Dem passar inte alls in har sett andra som försökt. Utan jag gör så original som möjligt med bara små förändringar. Tycker jag fått till det bra med rött samt svart det bryter av bra..Ska bara polera staget oxå så det blir blankt det med
för 13 år sedan
Ok men det ska ju bara vara att slipa så passar det ju men får se va jag ska göra men bir nog bra när man fått lite färg och puts så ;)
för 13 år sedan
Nja vet att vid kamremen blir det svårt men som sagt allt är möjligt.
för 13 år sedan
Snyggt!
för 13 år sedan
Tackar...
för 13 år sedan
Riktigt snyggt!!!
för 13 år sedan
Tackar tackar
peter.ws andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök