Har samma spindlar jag med nu men det känns som "påbyggnaden" tar i bärarmen väldigt tidigt, får inte alls lika mkt styrvinkel som du, har även 25mm breddare bärarmar och styrrackspacer har du någon input på det?
jag har original bärarmar och ganska breda spacers till innre styrlederna. Det var jäkligt nog med att sätta påbyggnaden rätt , hammnar den lite fel tappar man mkt.
Är lite sugen på vad du gjort för att få 52 grader? breddat bärarmar? var får man tag i den på spindeln, gjort den själv? hur mycket flyttar den in styrstaget? Mvh
Vart får man tag i dessa som sitter på spindeln? finns de att köpa i sverige? du har inte gjort något annat än att svetsa dit dom? det är det dära kittet du länkade som du har och de ger dig då 52 grader? har sett att vissa breddar bärarmarna och förlänger styrstagen plus att de har offset rack spacers. Men om detta funkar bra så kanske det är smidigaste lösningen :) Mvh
Går säkert men jag vill inte ha typ wisefab kitet eller dyligt, (ser förjävligt ut då) Nu ser det förhållandevis orginal ut så förhoppningsvis säger dom inget på bilprovningen heller :-)
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera