Opelmadness skrev:
NordstromJ skrev:
Jo, det är väl sant antar jag. Dock om du hade sett mig, min bil hade du nog inte trott att jag var rattfull utan att det bara är en vanlig volvoraggare som är ute och roar sig. Kan tillägga att detta inte var i någon "tätort" och det var 2-3 bilar i NÄRHETEN av rondellen.
Det räcker gott och väl.. Är man där det finns trafik och bilar ska det inte lekas alls. Var tydligen nog med trafik för att polisen skulle tycka det var fel av dig.
Jo tack, jag märkte att han tyckte det.
Men rent logiskt så hade han inte en aning om att jag hade gjort något.. Vi var två bilar på platsen, 3 st med körkort. Visst, jag satt i förarsätet på bilen det handlade om, men han frågade inte nångång om det var jag som körde bilen. Nu vart det lite annat än vad du skrev men ändå..
If one day the speed kills me, do not cry, because i was smiling - Paul Walker
Shine can never beat attitude.