Usch jag är helt lost. De tidigare ägarna hade gjort någon egen lösning på skyltbelysningen som till slut inte funkade längre. Jag tänkte att det bara var att beställa ny LED-belysning + kabelreparationssats då själva kontakten man ska stoppa in i LED-belysningen är borta, men det visade sig vara helt omöjligt att hitta rätt. Till slut fanns det på BILIA för ca 8000:- då det tydligen var hela kabellängden eller vad de nu surra om.
Finns det NÅGON här som vet hur jag ska lösa detta eller som kanske sitter på just dessa kontakter? Bilen är Renault Megane från 2013 och det är LED-belysning till skylten. Lägger in bilder i inlägget ASAP
Jag förstår inte riktigt, är det inte bara att skarva dit den kontakten du har(?) på sista bilden? Den kan ju inte kosta 8000 kr?
Vet att jag var otydlig i texten men skrev i frustration haha. Den kontakten var den jag beställde men passade inte ihop med armaturen eller vad man ska kalla det.