De var hur länge sedan som helst jag var här och kolla in ditt projekt. Riktigt skoj att se allt nytt du har gjort. Kommer att bli hur bra som helst när de blir klart. PS Röstar på silver lack all'a Grönholm
Hej allihopa. Jag önskar jag kunde säga att jag har jobbat med bilen som en tok, men tyvärr..
Jobbet har tagit död på mig den senaste tiden så jag behövde ta ett break. Och just nu är jag i Katrineholm och blir här i drygt en vecka.
Ska ta tag i bilen så gott det går efter nyår, men även då väntar mycket på mitt riktiga jobb.
En rolig nyhet är att jag köpt en Peugeot 206 till. Dock en RC och denna ska absolut inte byggas om...
Jag återkommer. Mvh. David.
PS. Jerker, lyft på arslet och kom och hjälp mig i garaget i stället. Slapptask!
Har man ju hört för
Förstör inte mitt hårda arbete om att lura min flickvän nu. Ska jag vara ärlig har jag en hel hög med saker som ska på bruksbilen, men det blir först till våren. Tanken är att göra en 48 timmarmakeover med helrekond och hela kalaset. Kanske kommer upp en tråd den helgen till våren nångång.
Smygbilder. För er kanske det inte är nån skillnad, men jag har fått slita arslet av mig för att komma såhär långt. Jag skulle faktiskt kunna betala nån för att jag ska slippa slipa mer. hehe.
Tyvärr har jag inte börjat med drivlinan än, måste grunda karossen så att jag sen VET att jag inte behöver slipa spackel på väldigt länge igen.