idag så vare dags för den "efterlängtade" rättegången.
Gick bra, det ända jag fick säga var vad som hade hänt och vad jag hade sätt.
Sen berättade hon som körde bilen hur det var för henne osv. hon erkände direkt att hon hade backat på och att hon hade kolla i backspegeln och inte sätt att det hade blivit något. Men det var ju som hon sa att det var klantigt gjort att inte går ur bilen när hon inte ser ordentligt vad som har hänt på bilen. Så hon tyckte även att hennes backning var en dum sådan, för att det inte finns så mkt plats att backa på om man gör så som hon gjorde.
Men jag fick aldrig veta vad hon fick för straff, för när jag hade sagt mitt så vart jag ut skickad, men hon åklagaren sa att jag kunde ringa och höra vad som blev sagt och det ska jag göra i morron. Så då får jag se vad som hände efter jag hade lämnat.
Tkr nästan lite synd om henne som körde, född 87 och inte mycket äldre än vad jag är. Men men hon får skylla sig själv som inte gick ur bilen och kollade för då blir det som det vart nu..
Men iaf då var detta bekymmer över

säger i morron vad hon fick för "straff"
Mvh Tobbe