varför är det alltid så i filmer att bilar som man förstör ska vara volvo? Termenater 3 krossas en 740, superman returns sätter han ner ett stort klot på en 245:a! hur många filmer som helt till på det!
Svaret alla vill höra: DOM ÄR JU SKIT! SKITBILAR FÖRTJÄNAR INGET BÄTTRE! ------------------------ För Volvo fanatikern: FÖR ATT DOM ÄR SÅ JÄVLA COOLA SÅ DOM FÖRTJÄNAR EN PLATS I RAMPLJUSET! ------------------------ Realistiskt: Antagligen för att dom är hyffsat billiga... :'(
som vanligt är volvo inblandat i nåt "gräl" kan lika gärna vara vilket jävla bilmärke som helst.... börjar fundera på om man ska ta bort sin bil från garaget...börjar bli lekskola här nu....
för det första volvo är fula bilar för det andra volvo och saab bygger världens säkraste bil stolar då dom skyddar bäst mot nackskador Mercedes och BMW ligger sist i dom testerna då dom tänker mer på lyxen och bekvämlighet
var stolta alla volvo ägare :p ni kör bil med säkra säten
Det kommer ju upp en sån här tråd i veckan, "Varför hatar ni volvo?", "Vad är det för fel på saabar?", "RISKOKARE ÄR BÄST" osv.
Den som köper bil efter märke tycker jag synd om, och detsamma för de som dömer folk utefter vad för bil de har. Man hittar väl en bil som passar ens behov och skiter i vad det står i fronten.
aja, ONT: Volvo är inte direkt överrepresenterat i statistiken över krashade bilar i filmer...
Volvo är inte direkt överrepresenterat i statistiken över krashade bilar i filmer...
Precis, det är snarare så att man tenderar att lägga märke till bilar man är extra intresserad av.
Det är likadant med första modellen av Ford Mustang i Amerikanska filmer, ser man en sån kan man ge sig fan på att de trashar den på ett eller annat sett.