Ser jävligt bra ut med de fälgarna! Hur gott om plats är det för 19 tummare? Har tänkt att köpa 19 ocean storm till min, men är lite orolig att det ska ta i... Har 17 tummare idag och det tar ju i ibland, visserligen är det 225er... vad breda har du?
Jag har 225/35-19 på min S70 fram och den är även sänkt med 60/40mm fjädrar! Med detta så skrapar det i ibland vid fulla rattutslag... Bak har jag 235/35-19 och det skrapar i när det guppar! Dessa satt på bilen när jag köpte åket men ska nu till sommaren fixa 215 runtom istället!
har varit väldigt inaktiv på garaget nu under vintern och har även sålt bilen.. har köpt en BMW E46 M sport 2005a som ska piffas upp men tror inte det är värt att lägga upp något projekt på den då det inte kommer bli så mkt Jag tackar för alla som har följt och även hjälpt mig med den bilen!
19" vad inga problem förutom att det tog i lite vid fullt rattutslag men jag hade ju bara 40 mm sänkning fram, jag vet inte hur det blir med 60mm
jag hade 215/35/19 däck och mina 17 " tog också i med 225er men blev inte värre med 19 tummarna..