Bullet--- skrev:
BadBoy89 skrev:
Savalito skrev:
Word x1
Typiskt dom här flyktingarna, bmw eller merca och sen showa men slutar uppe i ett träd eller mejat ner en grupp åskådare och en eller annan bil.
Det värsta var att han här med E-klassen skrattade när han kom ut, han tyckte väll att det var roligt.
A så är det hoppas bara att de inte kör på någon eller att någon döör för att de har inget i derass feta huvet. Men som ajg sa inan sånt folk ska fan varken ha bil elelr körkort för de förstör bara för alla andra
det värsta är att ingen av dem kommer lära sig av sina misstag.
Jag håller med delvis,dock det är inte allihopa som kommer från Balkan,som tycker om BMW(pizzaracer) och Mercedes(halal-bil)!
Men ska man beskriva den typen som kör sådana bilar (av samtliga Balkanländer)även klädstil, musiksmak mm, man kan resonera mkt, och man ska refereras till diversa etniska bakgrund,
(o)kulturpåverkan, religionpåverkan mm som sådan diskussioner hör inte hit.
Slutligen,även om jag har har rötter i ett specifikt land av Balkan, i min presentation och mitt bilurval visar vad tycker jag om kaxiga "fattarduva" bmw-merca förare, som kör i 110km/t i stan. Tack!:-)
Senast redigerat av gps18 (21 april 2011)
-Vanliga bilar mäter motoreffekt i hk; saab i "pegasos" ;-P
-Smiskar Alla Andra Brutalt, Snor Alla Andras Brudar (saab)
-"adràxte ti mèra"(grekiska)-->"carpe diem"(latin)-->"fånga dagen"(svenska)
-"ouk en to polo to eu"(Aristoteles), "hakuna matata" (swahili)