Helvete vilka usla bilder jag hade på moodlighten. Nåväl, dessa får duga sålänge så ni iallafall får se att det ÄR gjort!

Här började det. En 2x12V beställd på eBay. Tanken var att den skulle sitta fast under luckan som är bakom vattenfallet i bilen så att jag kunde dra kablarna från moodlighten genom tunneln och bara pluggas in, dashcam-kabeln kunde gå under golvmattan på passagerarsidan och vidare in i mittkonsolen och därmed också pluggas in i dubbeluttaget.
![http://i58.tinypic.com/scuhqe.jpg]()
Lite såhär blev det efter fix och trix. El wire fastlimmad i botten på mugghållaren och sitter som berget.
![http://i59.tinypic.com/34rt9gm.jpg]()
Och såhär såg det ut under plattan, så det gick ju definitivt inte. Jag hade inbillat mig att det var helt öppet ner där men tji fick jag. Dags för plan B.
![http://i62.tinypic.com/2sab4at.jpg]()
Plan B var då att sätta den bakom denna panel som är ovanför den tidigare nämna luckan. Men NÄHÄ! Ingen jävla plats där heller!
![http://i61.tinypic.com/5luwl3.jpg]()
Plan C var att sätta den vid vänstersidan av golvbrunnen på passagerarsidan men innan montering så förstod jag att säkringslådan skulle slå i om jag nu skulle kunna sätta den så långt in och långt upp som möjligt.
Så plan D innebar att jag helt enkelt fick sätta fast den på utsidan av panelen bakom vattenfallet, den som tidigare var plan B. Det blev definitivt inte så dolt som jag hoppats men nu blev det istället mer diskret samt att jag slipper ha en kontakt i uttaget vid växelspaken då det bara är i vägen där.
Hur blev resultatet?
Jo jag har ju fortfarande inte lärt mig det nya objektivet till kameran så dessa får duga tills vidare.
De lyser lite starkare än vad denna bild visar man det är verkligen inget som stör utan är alldeles lagom!
![http://i60.tinypic.com/2n1x5l5.jpg]()
Enda nackdelen är att motståndet tjuter lite vilket kan höras om man har AC och stereo avstängd, men hur ofta har man det?
