Hej forumföljare!
Jag ber om ursäkt för senaste veckornas frånvaro här i tråden.
Kort summering om vad som hänt sen sist:
- Meckat som en dåre
- Byggt klart massa saker
- Byggbesiktat med väldigt framgångsrikt resultat
- Pustat ut och pausat bygget något till förmån för vård av gräsmatta, konturklippning av diverse buskar samt allmänt spenderat tid med familjen.
Ovanstående innebär att bygget går in i lite av en planeringsfas nu efter en ganska intensiv vinter med byggande. Planen är att sätta ett mål för kommande året. Och eftersom det finns utlandsresa planerad och lite annat som kommer dra pengar så kommer bygget gå ner på halvfart ett tag.
Jag hoppas på att ha en konkret lista inom kort, med saker som kan göras mer eller mindre gratis under kommande månaderna. Jag kommer roa mig med att dra lite el, rita kopplingsscheman och annat sånt bra att ha. Jag hann också beställa mätare till brädan innan pengastoppet gick i lås, så jag kommer kunna göra klart hela instrumentbrädan också, vilket jag ser fram emot. Och självklart ska jag se till att motorn går igång i sommar igen med kompletta avgassystemet, så jag kan bjuda på lite sjyssta ljudfiler.
Jag bjuder på ett par bilder från byggbesiktningsdagen.
Lastning hemma i villaområdet.
![https://i.imgur.com/cAGPAAI.jpg]()
Pausbild på Max i Arninge. Här var besiktningen precis godkänd så jag firade med en redig Triple cheese-meny med extra dipsås!
![https://i.imgur.com/ZgY4vX5.jpg]()
Natten spenderades hemma hos en polare i Åkersberga-trakten, så rodden fick dela garage med en gammal trött GSXR 1000 och en fyrhjulings som sett bättre dar.
![https://i.imgur.com/Te0Pjx0.jpg]()
Jag kommer fortsätta uppdatera här i tråden, för även om det går ner på halvfart så lovar jag att det inte kommer stå still.
Tack för visat intresse!