Så, det tog lite tid, men nuså!
![http://i59.tinypic.com/14e3vvr.jpg]()
Kontaktstycket där, jag var såpass korkad att jag först började mata inifrån bilen och ut i dörren och undrade varför i helvete det inte fungerade. Det tog liksom stopp. Visade sig att kontakten där är just en kontakt, inte en "plugg" med genomföring av kablar.

Så man kan ju dra kablar från bilen, sätta i rätt hål i kontakten och sedan från dörren sätta kontakterna där i motsvarande hål. Hänger du med nu?
Jag är faktiskt sjukt sugen på att försöka igen, men det var nånting på dörren jag inte lyckades få loss, tror det var själva plåten som sitter innanför dörrsidan så att säga. Lyckades du med det? Den sitter ju bara med ett gäng bultar men sedan är det något mer som jag aldrig lyckades lösa eller ens hitta. För tanken är ju att sätta den i plåten i dörren, inte i plasten även om det kanske är att föredra med tanke på rost osv.
Senast redigerat av hyrbil (18 november 2014)
Tada.wav