Undrar vilken bil av dessa 3 bilar som är mest värd att satsa på? Budget 25000:- gäller för min del.
Volvo s40 - Man får väll ungefär årsmodell 96-98 för den pengen, har hört om mkt "barnsjukdomar" och en del små krångel med de bilens årsmodeller, men jag vet inte. Prisvärd kanske?
Audi A4 96-99 ungefär. 1.6 eller 1.8 motor turbo absolut inte nödvändigt, kör nästan bara stad ändåså. Är det en bild värd att satsa på?
Saab 93 98-00 Dom har blivit ganska billiga och verkar vara ganska hållbara och intressanta.
Ge mig lite feedback och erfarenheter. Vilken bil tror ni idag är mest värd att satsa på? Jag väger in allting med dyr service och delar bensinförbrukning osv osv. En bil i hyffsat skick inte över 24000 mil.
Just nu känns väl SAAB som mest bil för pengarna. Dom blir ju inte sämre för att tillverkarn går i graven, reservdelar finns också kvar. Andrahandspriset är ju inget att hurra för när du ska sälja den kanske men men. Så skulle jag tänkt om jag skulle byta bil nu