jajamen :D så jäkla glad :D fanns ju lite godi på den trots allt... och som sagt..den totala drömbilen :D kul o se att du vill förnya din förövrigt fulländade kärra ytterligare :D
har velat ha en sådan här sedan jag var...13 typ...sen har jag hållt på med 200an (byggt skyline baklysen på den tom!) och sen har jag små kollat var r33:orna legat i och känt att det varit för dyrt.. MEN tillslut efter mkt letande hittade jag detta projektet på KVD(!) så då slog jag till :) ska bli kul att börja skruva och få ihop den...KANSKE till o med till nästa sommar :D Hur går det med din r33a? Har du ägt den länge?
Haha, ja din bakgrund låter ju inte helt olik min..! Jag köpte en S14 under 2006 istället för en R33'a pga att de då var för dyra. Sen när jag var "klar" med 200'an fanns det bara en bil att byta till... ;) Jag bytte bort 200an mot den R33 jag har nu och har ägt den i 14/8 -09 och jag ler fortfarande som en unge i en godisfabrik varje gång jag kör den. :) Nu saknar jag bara en Bredbandslambda och få i SAFC'en jag har liggandes hemma så är den i det skick jag velat ha den hela tiden. Sen har jag Jun-sidokjolar och en front som behöver få lite färg, sen är den också "klar"... :)
grattis till auktionsvinsten! hoppas den blir lika fin igen, såg att tidigare ägare hade den upplagd på garaget med... var själv väldigt sugen på denna!
Tack så mkt! :) jag ska verkligen göra mitt aldra bästa :) jajamen.. försökt få tag i honom men inte svarat =/ men ska bli härligt att sätta tänderna i den :)
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera