Tackar Micke! :) Är väl inte helt optimalt med 5p bälte utan bur, men med en harness bar hamnar axelbältena där dom ska iaf. Sen finns det väl egentligen inga solklara bevis för att det är livsfarligt att hamna på taket med 4/5p bälten utan bur.
Är väl att man inte kan vika undan huvve om taket trycks in för mkt om man hamnar på tak bara med 4p bälten, men nu hoppas vi ju att de inte händer ;) Länge sen vi snackade, men du fick ordning på de där med effekten till slut? Å kul att du fortsatte bygga på denna bil. Var väl bil bytar tankar där ett tag å va? Gött stuk nu med coils! Mvh
Ja det verkar som att effekten är som den ska nu! Vet faktiskt inte exakt vad som orsakade att det fattades hästar. Jag tror en kombination av undermålig IC och mjukvara gjorde det. Nu har Maptun petat en hel del i programmet och ny IC på plats och den går bättre än nånsin! Hur går det med din fräna 9000 då? Länge sen man sågs nu! :)
Varsågod! Okej, fast rätt tråkigt att behöva göra de varje gång. Kan man inte regga om bilen som ombyggt fordon med andra stolar, bur och annan ratt? SKulle ju va bra om man kunde de :)
För att regga som ombyggt fordon krävs rätt stora förändringar och även andra krav så det går nog inte. Man kan reg.besiktiga med bur och ändra till endast en passagerare. Men det kan vara kinkigt om man har ändrat massa annat på bilen som inte är tillåtet.
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera