6862
Sök

Saab 9000 T16 (1986)

4 kolvs ok med 300 mm skiva
1 759 visningar
10 kommentarer
Bilden publicerades 19 april 2010
för 15 år sedan
Satan va påkostat =P
för 15 år sedan
Nog bland de bästa köp jag gjort :) Å billiga var dom faktiskt, önskar fler kunde förstå hur viktigt de är med bromsar innan effekt. Mvh
för 15 år sedan
Visst är det så!
för 15 år sedan
Från vilken bil kommer bromsarna?
för 15 år sedan
Åfan, antar du köpte det i andrahand av nån privatperson? Om inte, vart köpte du dem? Är lite intresserad av grövre doningar och bolt on är ju alltid trevligt! Finns det nån chans att du kan finna något art.nr på bromsoket så man kanske kan ta reda på vilken bilmodell det kommer från?
för 15 år sedan
Jo precis köpte dem av en kille i andra hand, kan kolla om jag hittar nå nummer. Annars ska nån av Seat modeller passa bra om man har en adapter, sök lite på stcs.nu. Tror de var seat ibiza eller nå som har brembo frambromsar
för 15 år sedan
Jo, tror det är Seat Cupra R som man brukar ha plockat från.. men de kostar tydligen en hel del numer tyvärr. Kolla gärna om du finner några siffror som kan vara av värde på oken :)
för 15 år sedan
snyggt :p
för 16 år sedan
För jäkla nice! =)
Micke_Perssons andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök