7638
Sök

Saab 900i "Saab 900i" (1988)

karle har haft bilen sedan juli 2010
3 517 visningar (4 idag)
Uppdaterad 17 augusti 2012
Skapad 10 augusti 2010
  • Effekt / Vridmoment
    108 hk / Nm
  • Motor, växellåda och avgassystem
    original Manuel låda med en 2,0l motor på pigga 108hässtar
  • Effekt och prestanda (ingående)
    original inget trimmat eller ändrat än så länge i vart fall få se fram över om det kan bli nåt mer fixande för mer effekt.
  • Chassi
    Original från fabriken inget ändrat men rostskyddsbehandlat den
  • Fälgar, däck och bromsar
    original plåt med Saab original plåt navkapslar. siktar på aero fälgarna. original bromsar funderar på att satsa på sport skivor i stället för original.
  • Interiör / Inredning
    Original inredning som ny nästan lite små fick med taket på grund av lim släp. mycket fin inredning inge att klaga på mycket fin för sina 22år på naken.
  • Bilstereo och multimedia
    Denver CAU-415 och Saabs original högtalare i fram om en bas i bakluckan med ett Panasonic slutsteg med 3 vägs stereo högtalar i hat hyllan, som nu har byts ut mot ett par mindre som sitter fästa i original fästet i bakluckan vid de lilla fönstret .
  • Exteriör / Styling
    Saab original och om målad grill med en Saab original vinge. och bredare ändrör.http://www.garaget.org/mypage/edit_car.php?user=146902&car_id=212905
  • Framtidsplaner
    ta bort den rost som finns och laka om den och sänka den och kjolpacket.
  • Övrigt
    Ej angivet.
Rekommenderade bilar


Sök